Zabezpieczenie drzewek owocowych przed zimą

Wydawać by się mogło, że jedynym szkodnikiem drzewek owocowych w miesiącach zimowych w naszym ogrodzie jest mróz. Nic bardziej mylnego.

Jeszcze przed zimą należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę roślin przed dzikimi zwierzętami. Najbardziej narażone są ogrody położone w sąsiedztwie lasu.

Jeśli zwierzęta nie znajdą pokarmu w lesie, istnieje prawdopodobieństwo, że zjawią się na Twojej działce. Zające i sarny żywią się korą, przez co obgryzione drzewka obumierają lub ich odratowanie może potrwać nawet kilka sezonów.

http://ogrodybotanika.pl/o-nas

Jakie są sposoby, aby te szkodniki nie gościły w naszych ogrodach ? Można owinąć drzewka tekturowymi kartonami lub słomianymi matami, jednak znacznie trwalsze będzie zrobienie ogrodzenia z metalowej bądź plastikowej siatki, którą można kupić w sklepach ogrodniczych. Skutecznym sposobem będzie użycie preparatu, który rozprowadzony na powierzchni kory, odstraszy zające i sarny zapachem.

Zawieszenie pachnących mydełek toaletowych na gałęziach drzewek także powinno zniechęcić zwierzęta. Warto zadbać o właściwe zabezpieczenie drzewek owocowych przed zimą, aby wiosną i latem móc się cieszyć tętniącym życiem ogrodem.

News Reporter
Tutaj jest opis