Wnieś trochę życia na parapet

Typowym miejscem dla roślin doniczkowych w większości domów są parapety okienne. Ciężko się temu dziwić, ponieważ wydają się one wręcz stworzone do tego, aby rozwijały się tam rośliny.

Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że parapet jest miejscem doskonale nasłonecznionym – najlepiej ze wszystkich jakie mamy w domu. Zdecydowana większość roślin jakie hoduje się w doniczkach lubią światło, co możemy zauważyć przyglądając się charakterystycznemu zjawisku.

Otóż bardzo wiele roślin zmienia swoje położenie i wychyla się w kierunku światła słonecznego. Dotyczy to zwłaszcza tych okazów, które zmagają się z niedoborem światła i chciałyby mieć go więcej.

Jeżeli coś takiego zauważymy, powinniśmy jak najprędzej przenieść taką roślinkę w dobrze nasłoneczniony sektor. Parapet sprawdzi się pod tym względem idealnie, dlatego nie wahajmy się ani chwili.

Poza tym czy takie pełne zieleni miejsce tuż przy oknie nie wygląda wspaniale? Każde pomieszczenie zyska dzięki temu wiele cennego uroku, więc róbmy z parapetów użytek.

News Reporter
Tutaj jest opis