Światło słoneczne
rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne

Decydując się na dobudowanie ogrodu zimowego do istniejącego już budynku mieszkalnego, mamy czasem ograniczone możliwości wyboru miejsca, w który będzie on posadowiony. Od tego zależy wybór sposobu zacienienia budowli.

To niezwykle ważny element wyposażenia ogrodu zimowego, dzięki któremu będziemy mogli regulować dopływ światła słonecznego do wnętrza oraz jego nagrzewanie się podczas słonecznych dni. U producentów możemy wybrać różne systemy zacienienia ogrodu.

Ciekawym rozwiązaniem są rolety zamontowane wewnątrz pomieszczenia, bo można je dobrać kolorystycznie do całego wyposażenia. Ich wadą jest niestety to, że wnętrze ogrodu nagrzewa się szybko przez gromadzone ciepło między szybami a roletami.

Dużo lepsze są rolety zewnętrzne, które nie dopuszczają promieni słonecznych do środka. Skutecznie przed nagrzaniem chronią też żaluzje z listewek.

Każdy system jest tak skonstruowany, że możemy go regulować automatycznie. Cień w pomieszczeniu mogą też zapewnić odpowiednie nasadzenia roślinne, które w naturalny sposób będą blokowały i rozpraszały dopływ światła do środka.

News Reporter
Tutaj jest opis