Rozmiar rozmiarowi nierówny

Tak, jak wspomniałam bardzo istotny podczas wybierania idealnej opony jest jej rozmiar. Jeżeli kupujemy nowy samochód to rozmiar jej jest nam dobrze znany. Jednak w używanych może zaistnieć sytuacja, w której poprzedni kierowca zamienił te parametry.

Jest to celowy krok, który możemy wykonać również my sami. Stosując dajmy na to jeden rozmiar zimą, a inny latem. Jednak takie działania mogą być wykonywane tylko i wyłącznie przez specjalistę, który dobierze wszystkie niezbędne elementy do bezpiecznego zamocowania kół.

Poza tym modyfikacje te powinny mieć uzasadnienie i spełniać określone wymagania. Bowiem wielu kierowców praktykuje takie rozwiązania tylko dla lepszego wyglądu, montując w tym celu szersze ogumienie. Jednak zastosowanie węższych opon pozwala na bardziej ekonomiczną jazdę.

W każdym razie stosowanie zamienników powinno zawsze opierać się na zachowaniu tych samych parametrów, co oryginalna opona do naszego modelu samochodu. Uwzględniać dostępną tarcze koła oraz felgi, które mogą okazać się zbyt małe lub duże.

News Reporter
Tutaj jest opis