Rozbiórka nieruchomości – ile to kosztuje?

W niektórych sytuacjach nie ma innej opcji i pozostaje nam tylko rozbiórka nieruchomości. Oczywiście wiąże się to z kosztami, które dotyczą jednak nie tylko samych prac wyburzeniowych, ale również innych czynności. Zanim jednak przejdziemy do wyburzania nieruchomości trzeba jeszcze zdecydować, jak będzie wyglądała sama rozbiórka – to bowiem także może znacząco wpłynąć na koszty.

Oczywiście najpopularniejszy sposób to wyburzanie nieruchomości za pomocą maszyn, dzięki czemu rozbiórka potrwa zaledwie kilka dni, natomiast wynajęcie maszyn może być całkiem kosztowne. Drugą opcją jest ręczne wyburzanie domu – proces o wiele bardziej czasochłonny, ale z drugiej strony w ten sposób możemy odzyskać część materiałów budowlanych wykorzystanych do budowy domy, a następnie je sprzedać lub też wykorzystać przy okazji innej budowy. Niekiedy dochodzi nawet do sytuacji, że firma zajmująca się wyburzeniem jako wynagrodzenie za swoją pracę przyjmuje właśnie odzyskane materiały budowlane na sprzedaż.

Wyburzamy nieruchomość i obliczamy koszty

Rozbiórka to jednak nie tylko koszty prac wyburzeniowych, gdyż zapłacić trzeba też na przykład za wywóz gruzu na wysypisko. Dodatkowo, sama cena rozbiórki może zależeć od wielu różnych czynników – w pierwszej kolejności jest to tak zwana kubatura, a więc objętość budynku oraz grubość ścian nieruchomości. Ale spore znaczenie mają też rodzaj konstrukcji, stopień trudności wykonywanych prac czy też odległość między nieruchomością a wysypiskiem.

www.4u-noise.org.pl

Okazuje się więc, że musimy być przygotowani na kolejne wydatki, a ostateczna cena za rozbiórkę może być nieco wyższa niż wcześniej zakładaliśmy – dlatego warto jest wziąć pod uwagę wszystkie czynniki związane z wyburzaniem nieruchomości zanim rozpoczniemy sam proces rozbiórki.

News Reporter
Tutaj jest opis