Przed nadejściem zimy

Trudno pogodzić się z odchodzącym latem, piękną jesienią, którą mamy możliwość obserwować przez oszklone ściany zimowego ogrodu. Przychodzi czas, by pomyśleć o przygotowaniu go do zimy.

Należałoby zacząć od zewnętrznej strony, a więc oczyszczenia wszystkich rynien z liści, by nie blokowały odpływu wody deszczowej. Następnie trzeba umyć szklany dach, pozbyć się wszystkich zabrudzeń, żeby nie gromadziły się na nim żadne glony, mchy, nie zalegała woda i śnieg.

Ściany zimowego ogrodu również myjemy wykorzystując do tych prac porządkowych dostępne powszechnie środki czystości. Oczyszczenie szklanych elementów to nie wszystko.

Koniecznie musimy się zająć konstrukcją naszej oranżerii, zakonserwować ją przed nadejściem zimy. Jakich preparatów użyjemy do tego celu, zależy od materiału, z jakiego są wykonane elementy szkieletu ogrodu.

Pamiętajmy również o uszczelkach zastosowanych przy oknach i drzwiach, one też powinny być posmarowane przed zimą. Każda solidnie wykonana konserwacja pozwala przedłużyć trwałość naszego ogrodu zimowego i cieszyć się nim przez wiele lat.

News Reporter
Tutaj jest opis