Popularność roślin doniczkowych
cebulki irysów leżaki z technorattanu

Jeśli decydujemy się na hodowlę roślin w warunkach domowych, to najczęściej sięgamy po gatunki, które doskonale rozwijają się w doniczkach. Dotyczy to zwłaszcza osób, które żyją w mieszkaniach w bloku i nie mają szansy na uprawianie swojego ogródka. Ci, którym los nie poskąpił domu jednorodzinnego mogą natomiast z powodzeniem hodować liczne okazy na kawałku ziemi, który mają tuż za drzwiami.

Doniczkowe rośliny są jednak bardzo popularne i doskonale się sprzedają. Wynika to z faktu, że w większości przypadków ich hodowla nie stanowi żadnego problemu – nie potrzeba jakichś specjalnych umiejętności ani szerokiej wiedzy z zakresu ogrodnictwa oraz upraw. Rzecz jasna kłopoty mogą się pojawić już w trakcie hodowli.

www.punktur.pl

Do najpoważniejszych należą choroby i szkodniki roślin, które czasami pojawiają się znienacka i dokonują istnego spustoszenia. Skuteczna walka z nimi bywa trudna, jednakże takie umiejętności warto nabyć zawczasu, aby potem móc sobie radzić z ewentualną epidemią. W przypadku doniczek i tak jest to znacznie łatwiejsze.

News Reporter
Tutaj jest opis