Pasza dla zwierząt gospodarczych
www.kolonialna.com.pl https://www.aquablendpolska.com/kategorie/plynne-mieszanki-paszowe/

Odpowiednie żywienie zwierząt gospodarczych ma duży wpływ na jakość otrzymywanego mięsa. Hodowcy trzody chlewnej, bydła czy drobiu, powinni pamiętać, że pożywienie należy dobierać odpowiednio do gatunku, wieku oraz rasy zwierząt.

Duże znaczenie w żywieniu zwierząt gospodarczych, a zwłaszcza drobiu i trzody chlewnej, mają pasze treściwe oraz mieszanki. W przeciwieństwie do pasz objętościowych, dostarczają dużo energii i cennych składników pokarmowych.

Do takich pasz zalicza się ziarno zbóż i jego przetwory, mieszanki przemysłowe, nasiona strączkowe oraz niektóre pasze z przemysłu rolno-gospodarczego. Pasza dla zwierząt składa się przede wszystkim z ziaren zbóż, które stanowią źródło węglowodanów.

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-chwastobojcze

Nasiona roślin strączkowych odznaczają się sporą ilością białka. Należy jednak uważać, by nie podawać ich zbyt często, gdyż mogą powodować wzdęcia i zaparcia u zwierząt.

Warto również wprowadzać do paszy suche wysłodki buraczane, kiełki sodowe, susz ziemniaczany, buraczany i susz z zielonek, a także płatki ziemniaczane.

News Reporter
Tutaj jest opis