Oranżerie w Królewskich Ogrodach Botanicznych
www.wislakosz.pl Luty w ogrodzie

Na terenie Królewskich Ogrodów Botanicznych w Londynie znajduje się wiktoriańska szklarnia. Oceniono, że jest ona największym tego typu obiektem z dawnych czasów.

Na ogromnej powierzchni zgromadzono tutaj rośliny z wszystkich zakątków świata. Można powiedzieć, że jest to swoisty ogród zimowy udostępniony dla publiczności.

Bardzo charakterystyczną i rozpoznawalną wszędzie budowlą jest w Ogrodach Królewskich wzniesiona w dziewiętnastym wieku palmiarnia. Ciekawa konstrukcja z kutego żelaza wypełniona taflami szkła na długo zapada w pamięci wszystkich odwiedzających to miejsce.

Najnowocześniejszym obiektem w obrębie Ogrodów jest cieplarnia księżnej Walii, w której można oglądać w różnych strefach klimatycznych np. wyjątkowe gatunki wodnych lilii, kaktusów czy storczyków.

www.wyrowinski.org.pl

Te trzy wspaniałe obiekty śmiało można nazwać ogrodami zimowymi, ponieważ udostępnione są do zwiedzania przez cały rok. Chęć obcowania z przyrodą całego świata jest tutaj możliwa do zrealizowania i dla wielu osób jest impulsem do zorganizowania przydomowej oranżerii.

Lucja
News Reporter
Tutaj jest opis