Oranżerie w Królewskich Ogrodach Botanicznych
zestawy mebli ogrodowy sklep sprzątanie trawników

Na terenie Królewskich Ogrodów Botanicznych w Londynie znajduje się wiktoriańska szklarnia. Oceniono, że jest ona największym tego typu obiektem z dawnych czasów.

Na ogromnej powierzchni zgromadzono tutaj rośliny z wszystkich zakątków świata. Można powiedzieć, że jest to swoisty ogród zimowy udostępniony dla publiczności.

Bardzo charakterystyczną i rozpoznawalną wszędzie budowlą jest w Ogrodach Królewskich wzniesiona w dziewiętnastym wieku palmiarnia. Ciekawa konstrukcja z kutego żelaza wypełniona taflami szkła na długo zapada w pamięci wszystkich odwiedzających to miejsce.

Najnowocześniejszym obiektem w obrębie Ogrodów jest cieplarnia księżnej Walii, w której można oglądać w różnych strefach klimatycznych np. wyjątkowe gatunki wodnych lilii, kaktusów czy storczyków.

Te trzy wspaniałe obiekty śmiało można nazwać ogrodami zimowymi, ponieważ udostępnione są do zwiedzania przez cały rok. Chęć obcowania z przyrodą całego świata jest tutaj możliwa do zrealizowania i dla wielu osób jest impulsem do zorganizowania przydomowej oranżerii.

News Reporter
Tutaj jest opis