Ochrona malin przed szkodnikami
sklep ogrodniczy online http://alechoinki.pl/zywe-choinki-zapach-swiat/

Malina jest krzewem chętnie uprawianym w ogrodach ze względu na smaczne i pełne witamin owoce. Mimo że jest to roślina mało wymagająca, należy o nią odpowiednio dbać z uwagi na szkodniki.

Kwieciak malinowiec i kistnik malinowiec to najpopularniejsze szkodniki malin. Są to chrząszcze, które żywią się liśćmi, dlatego można je rozpoznać po wygryzionych dziurach.

Larwy kwieciaka malinowca żerują wewnątrz pąków kwiatowych, co uniemożliwia kwitnienie i owocowanie. Kistnik malinowiec żywi się pręcikami i dnem kwiatowym rozwiniętego kwiatu, co powoduje niższe plony.

Jednak najgroźniejsze dla owoców są żerujące w nich larwy kistnika malinowca, co doprowadza do robaczywienia malin. Aby pozbyć się tych szkodników, należy zastosować preparaty, którymi opryskuje się krzew przed kwitnieniem.

Środki te dostępne są w każdym sklepie ogrodniczym oraz w sprzedaży internetowej. Pułapki lepowe, które zwabiają chrząszcze zapachem to także jeden ze sposobów zwalczania szkodników malin.

Przede wszystkim należy pamiętać, że podejmując działania w celu pozbycia się tych owadów, trzeba zerwać i zniszczyć zaatakowane owoce.

News Reporter
Tutaj jest opis