Najlepsze lizawki solne dla zwierząt
https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-chwastobojcze

Lizawki solne pełnią ważną rolę w gospodarstw rolnych, jako że są jednym z niezbędnych czynników pomagających utrzymać zdrowie oraz produkcję zwierząt hodowlanych. Tego typu lizawki solne pomagają bowiem uzupełniać niedobory składników mineralnych, które to mogą być dla wielu zwierząt bardzo niebezpieczne i skutkować chociażby różnego rodzaju schorzeniami. Składniki mineralne zawarte w paszach bardzo często nie wystarczają, dlatego też każdy hodowca powinien dobrze zadbać o to, aby zwierzęta mogły swobodnie uzupełniać ich niedobory, a zdaje się, że najprostszym do tego sposobem są właśnie lizawki solne.

Jak się bowiem okazuje, lizawki solne dla zwierząt zawierają jony chloru i sodu, które są łatwo przyswajalne, a do tego uzupełnione są również w różnego rodzaju witaminy czy mikroelementy jak kobalt, miedź, selen czy cynk. Tymczasem to przecież składniki mineralne mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój i wzrost zwierząt, ale też poprawiają jakość produktu zwierzęcego. Tak samo jak ludzie powinni pamiętać o uzupełnianiu składników mineralnych w swoim organizmie, tak samo powinno się pamiętać o składnikach mineralnych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierząt.

Dla jakich zwierząt lizawki solne?

Lizawki solne jako źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru zapewniają odpowiednią dawkę różnego rodzaju składników mineralnych oraz mikroelementów, o czym nie można powiedzieć w przypadku wielu różnych pasz. W związku z tym, warto postawić na lizawki solne dla zwierząt – dotyczy to zarówno koni, krów, kóz oraz owiec. Warto przy tym jednak pamiętać, że mamy do czynienia z różnego rodzaju lizawkami, które przeznaczone są dla konkretnych zwierząt, w tym np.

dla koni, które poddawane są dużemu wysiłkowi czy dla zwierząt, które intensywnie rosną. Jak więc widzimy, lizawki solne to coś, w co warto zainwestować i powinien o to zadbać każdy hodowca zwierząt, gdyż tylko w ten sposób możemy upewnić się, że zwierzęta uzupełnią niedobory składników mineralnych i będą dalej prawidłowo rosnąć i rozwijać się. Ważne przy tym jest, aby zwierzęta miały dostęp do lizawek przez cały czas, a więc niezależnie od pory roku – tak samo jak przez cały czas mają dostęp do wody.

Dobrym pomysłem jest rozstawienie lizawek w różnym miejscu na terenie całego gospodarstwa rolnego. Wtedy mamy pewność, że każde zwierzę będzie w stanie dosięgnąć do lizawki.

News Reporter
Tutaj jest opis