Murujemy dziurę po drzwiach
SystemyOcieplen.com nowoczesne klamki

Niekiedy dochodzi do sytuacji, w których potrzebujemy zamurować niepotrzebne lub po prostu nieużywane przejścia. Najczęściej jest to efekt remontów lub też ogólnych zmian niektórych pomieszczeń, ich funkcji lub przeznaczenia.

Właśnie wtedy pojawia się potrzeba, aby niepotrzebne otwory na drzwi lub wnęki zamurować. Ale jak tak w zasadzie to zrobić? Zdaniem ekspertów, do zamurowania tego typu otworów najlepiej jest użyć cegły bądź też bloczki stworzone z betonu komórkowego.

W ten sposób powinniśmy móc bez problemu i szybko poradzić sobie z zamurowaniem niepotrzebnego już w naszym domu otworu drzwiowego, a prace będziemy mogli wykonać samodzielnie. Sam proces nie jest bowiem trudny, choć oczywiście trzeba przy tym pamiętać o kilku najważniejszych zasad.

Jak dobrze zamurować niepotrzebny otwór drzwiowy?

Cegły czy bloczki – które z tych rozwiązań wybrać? Obie opcje są dobre i sprawdzą się w naszej sytuacji, natomiast zdaje się, że nieco łatwiejsze będzie wykorzystanie bloczków betonu, gdyż są to większe elementy, a co za tym idzie prace będą posuwać się do przodu znacznie szybciej. Dodatkowo, bardzo łatwo można je w odpowiedni sposób dociąć, dzięki czemu bez problemu uzyskamy bloczki o takich wymiarach, jakich aktualnie potrzebujemy.

kątowniki nierdzewne

Oczywiście samo układanie bloczków to nie wszystko – trzeba je jeszcze odpowiednio połączyć, najczęściej za pomocą stworzonej na tą okazję zaprawy klejowej. Na koniec pozostaje nam jeszcze wykończenie wypełnienia otworu, a więc prace związane z jego otynkowaniem czy pomalowaniem, aby pasował do pozostałych w pomieszczeniu ścian.

Inną opcją jest wykorzystanie do murowania cegieł lub też zabudowanie otworu płytami kartonowo-gipsowymi.

News Reporter
Tutaj jest opis