Kilka wad mieszkania na wsi
ciągniki kubota

Choć przeprowadzki na wieś są coraz bardziej popularne, to nie znaczy to, że wiąże się to tylko z korzyściami. Ma to także kilka wad, które widać już na pierwszy rzut oka i które znacząco utrudniają codzienne życie.

Przede wszystkim niezbędny jest samochód. Jeżdżenie autobusami ze wsi do miasta to dramat, szczególnie, że autobusy jeżdżą nieregularnie i często wypadają z rozkładu.

Szczególnie widoczne jest to zimą, gdy warunki atmosferyczne są trudniejsze i autobusy nie zawsze sobie z nimi radzą. Wiąże się to też z odwożeniem dzieci – ciężko jest im autobusami dotrzeć na czas do szkoły, jeśli ich nie odwieziemy.

Z kolei odwożenie dzieci nie tylko jest czasochłonne i pochłania duże koszty, ale jednocześnie wymaga dużego kombinowania i nieregularnych godzin pracy. Dzieci na wsi mają także utrudniony kontakt z rówieśnikami.

Nie da się ukryć, że na wsi ciężej znaleźć kolegów czy koleżanki, podczas gdy to w mieście jest centrum życia i spotkań młodzieży. Dlatego też o te kontakty dzieci dojeżdżające ze wsi muszą się bardziej postarać.

News Reporter
Tutaj jest opis