Czym jest strefa komfortu?
www.dat.net.pl https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-doroslych/

Strefa komfortu to popularne określenie w psychologii, które często jest stosowane przez trenerów osobistych. Strefa komfortu jest pojęciem kluczowym dla rozwoju osobistego. Dlaczego? Ponieważ musisz ją opuścić, aby zrobić krok na przód.

Strefą komfortu nazywa się całe środowisko, do którego człowiek jest przyzwyczajony. Nie musi ono dawać szczęścia czy poczucia spełnienia. Są to rzeczy, których się nie boisz i które znasz.

Jeśli od kilku lat wykonujesz tę samą pracę, masz stałą grupę znajomych i korzystasz z tych samych form rozrywki – jest to Twoja strefa komfortu. Wiesz, że nic Ci nie zagraża, dopóki będziesz się jej trzymał. Niestety poruszanie się wyłącznie w strefie komfortu oznacza również, że nigdy się nie rozwiniesz.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać więcej, zdobyć lepszą pozycję społeczną czy po prostu przeżyć coś niezwykłego – musisz się odważyć i zrobić krok poza strefę komfortu. Takim wyjściem może być np. podjęcie nowego wyzwania zawodowego czy nowy cel w życiu osobistym, jak udział w półmaratonie.

News Reporter
Tutaj jest opis