Czy warto dbać o rozwój osobisty?
https://mentornow.pl/mentoring-a-coaching-czym-sie-roznia/ kaskadowanie informacji

Zaglądamy na różne strony internetowe i na nich co chwilę znajdujemy informacje o tym, jak ważny jest rozwój osobisty. Rozmawiamy z szefem i od niego również słyszymy, że powinniśmy się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności.

Patrzymy na znajomych i okazuje się, że kończą jedne kursy, a już zaczynają kolejne. To wszystko może wywoływać w nas presję, aby zapisać się na kursy, które pozwolą nam się rozwijać i ciągle uczyć czegoś nowego.

Ale czy faktycznie to jest aż tak ważne, czy spotkanie z coachem może nam dać aż tak wiele?

Co zyskujemy?

Przede wszystkim jeśli zastanawiamy się nad tym, co możemy zyskać jeśli zdecydujemy się na rozwój osobisty, to zyskujemy nowe umiejętności. Dzięki nim z jednej strony łatwiej będzie nam się przystosować do zmieniających się sytuacji, łatwiej będzie nam odpowiedzieć na potrzeby naszego pracodawcy, ale z drugiej możemy postawić na takie zajęcia z coachingu, które pozwolą nam lepiej panować nad naszymi emocjami, radzić sobie z przeciwnościami i nauczymy się, w jaki sposób rozumieć samego siebie, aby zawsze wybierać to, co jest dla nas najlepsze.

To co w tym wszystkim jest takie niesamowite, to z pewnością fakt, że możemy wybrać wiele różnych spotkań, w których będziemy mogli zadbać o swój rozwój osobisty i spotkać się z coachem, a to oznacza, że jeśli naprawdę będziemy zainteresowani tą tematyką, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy mogli znaleźć zajęcia, które faktycznie nas zainteresują i dzięki którym naprawdę sporo będziemy mogli zyskać. Stawiając na swój rozwój osobisty mamy pewność, że będziemy stawali się coraz lepsi, będziemy lepiej rozumieli swoje potrzeby, ale również będziemy zyskiwali wiedzę i zdolności, które pozwolą nam znacznie więcej osiągnąć w życiu.

Dokładnie sprawdźmy oferty

Zanim zapiszemy się na jakieś zajęcia, które będą prowadzone przez coacha, powinniśmy się zastanowić, czego od nich oczekujemy i jak one powinny się prezentować. Przede wszystkim możemy zapisać się na zajęcia grupowe, kiedy to poza samym coachem będziemy spotykali się jeszcze z innymi osobami, albo możemy się zapisać na zajęcia indywidualne, a więc cały czas takiego trenera będzie poświęcony tylko nam.

Po drugie powinniśmy się zastanowić nad tym, w jaki sposób ma przebiegać ten nasz rozwój osobisty, czego konkretnie chcemy się nauczyć. Czy ma to być umiejętność panowania nad emocjami, czy chcemy lepiej zarządzać ludźmi, którzy nam podlegają? Może się okazać, że dobrze wybrane zajęcia z coachingu nie tylko pozwolą nam na rozwój osobisty, ale także będą ciekawą przygodą, którą jeszcze będziemy chcieli powtórzyć, zapisując się na kolejne kursy.

Jeśli chcemy być bardziej atrakcyjni na rynku pracy, ale jednocześnie chcemy mieć poczucie, że robimy coś dla samych siebie, to z pewnością warto zobaczyć, co może nam zaproponować coaching. Może się okazać, że znajdziemy tutaj tak wiele różnych propozycji, że bez trudu wybierzemy taką, która będzie nam odpowiadała i która pozwoli nam się rozwijać w takim kierunku, w jakim najbardziej nam zależy.

News Reporter
Tutaj jest opis