Czy może nam się przydać coaching?
jąkanie u dzieci mentoring i coaching

Nie ma możliwości, abyśmy chociaż raz nie słyszeli o coachingu i o tym, jak wiele osób korzysta z tego, co ma on do zaproponowania. To też oznacza, że warto się zastanowić czy sami nie możemy tutaj czegoś zyskać, czy nie przyda się również nam taki rozwój osobisty. Jeśli chcemy zapisać się na spotkania związane z coachingiem, to musimy mieć świadomość, że są one oparte nie tylko na doświadczeniu i wiedzy coacha, ale również na zagadnieniach związanych z psychologią. Jest to niezbędne, jeśli chcemy mieć pewność, że wnikniemy w nasze problemy i będziemy potrafili je w odpowiedni sposób rozwiązać. Coach nie ma nam dawać gotowych rad, on ma nas prowadzić w taki sposób, abyśmy sami potrafili dojść do tego, co nam przeszkadza w dalszym rozwoju i co powinniśmy zrobić, aby móc to zmienić.

www.kongres-samorzadowy.pl

Jakie są możliwości?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że rozwój osobisty jaki jest nam proponowany przez coacha dotyka głównie zagadnień związanych z biznesem, z finansami, ze zdrowiem czy stosunkami interpersonalnymi. To właśnie tutaj coach poprzez rozmowy z nami i różnego rodzaju techniki psychologiczne, pozwala nam odkryć samych siebie, dojść do tego co jest dla nas najważniejsze, zorientować się co chcemy osiągnąć i gdzie chcemy być za kilka lat. Coach ma nam pomóc w ustawieniu wszystkiego w odpowiedni sposób, w uporządkowaniu tego wszystkiego, co siedzi w naszym umyśle, tak abyśmy dzięki temu nauczyli się, jak mamy sobie radzić w różnych sytuacjach.

Taki rozwój osobisty sprawia, że mniej będziemy się skupiać na ewentualnych niepowodzeniach, a więcej będziemy się koncentrować na tym, jak te problemy rozwiązać, w taki sposób, aby wyjść z nich silniejszym. Coach musi mieć wiedzę z zakresu psychologii, bo tylko w ten sposób będzie w stanie zrozumieć nasze problemy, to co do tej pory blokowało nasz rozwój i tylko tak będzie w stanie odpowiednio nas poprowadzić, abyśmy i my zobaczyli je w odpowiednim świetle i nauczyli się, jak sobie z nimi radzić.

Dlaczego coaching daje takie efekty?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że coaching to nie jest zwykły kurs, na którym mamy przekazywaną wiedzę, którą mamy przyswoić i później stosować. To spotkanie, gdzie będziemy mieli pokazane w jaki sposób mamy się uczyć, aby ten nasz rozwój osobisty był jak najlepszy. Będziemy mieli pokazane jak mamy radzić sobie z problemami, ale to wszystko będzie się odbywało nie na zasadzie podawania rozwiązań, które mamy zastosować, a na zasadzie zadawania pytań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Tutaj sami mamy dojść do tego, co będzie dla nas najlepsze, w jaki sposób powinniśmy działać, co jest dla nas najważniejsze, jaka jest hierarchia naszych wartości. Coach ma nas tylko naprowadzać poprzez umiejętne zadawanie pytań, a to my sami mamy zdecydować, co będzie dla nas najlepsze. Warto zobaczyć w jaki sposób działają takie zajęcia z coachem i co konkretnie możemy tutaj zyskać.

Może się wówczas okazać, że będziemy mogli dzięki temu osiągnąć znacznie więcej, niż pierwotnie myśleliśmy.

News Reporter
Tutaj jest opis