Czego może dotyczyć rozwój osobisty?
https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-mlodziezy/

Czasami wydaje nam się, że wszystko już umiemy, że jesteśmy odpowiednio ukształtowani i właściwie problem rozwoju osobistego nas nie dotyczy. Prawda jednak jest taka, że w ten sposób można zawsze się rozwijać, tym bardziej, że zmiany, które zachodzą dookoła nas, mają wpływ również na nas samych, a to oznacza, że nasze umiejętności muszą być odpowiednio zweryfikowane. Co więcej, żyjąc coraz szybciej, mając coraz mniej czasu na spokojne zagłębienie się w siebie i poznanie swoich potrzeb, może powodować, że zaczniemy się gubić i coraz trudniej będzie nam osiągać dobre wyniki zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Dlatego też warto zobaczyć co możemy zyskać, jeśli zaczniemy się spotykać z coachem.

Jak to wygląda?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że coach nie ma nas uczyć, nie ma nam dawać gotowych rozwiązań, z których będziemy mogli skorzystać w firmie czy w życiu prywatnym. On ma być naszym drogowskazem, osobą która poprzez zadawanie odpowiednich pytań pozwoli nam głębiej zajrzeć w siebie, pomoże nam otwarcie odpowiedzieć na różne pytania, tak abyśmy mieli pewność, że te odpowiedzi będą zgodne z prawdą i faktycznie będą odnosiły się do tego co myślimy.

Jeśli dzięki takim rozmowom z coachem będziemy mieli jasno ugruntowane oczekiwania, pragnienia i plany, to łatwiej będzie nam do nich dążyć. Co więcej, musimy tutaj zaznaczyć, że w coachingu sporą rolę odgrywa psychologia, dzięki której można dotrzeć do ukrytych obaw klienta, a to pozwoli na podjęcie odpowiednich działań, mających na celu naukę wyciągania jak największych możliwości z naturalnych predyspozycji takiej osoby. Nauczy się ona w jaki sposób podejmować decyzje, tak aby faktycznie były one najbardziej optymalne i żeby dzięki nim możliwe było skupienie się tylko na tym, co najważniejsze, co będzie sprzyjało osobistemu rozwojowi.

Różne aspekty naszego życia

Ważne jest to, że coach może nam pomóc w rozwoju związanym z biznesem, zdrowiem, finansami, w kontaktach interpersonalnych. Oczywiście nie musi być on specjalistą z tej konkretnej dziedziny, ale ma się stać naszym kierownikiem, kimś kto pomoże nam odkryć samych siebie i dzięki komu będziemy potrafili powiedzieć, co jest dla nas najważniejsze, jakie działania chcemy podjąć, gdzie chcemy być za kilkanaście lat. To właśnie rozmowy z coachem, umiejętnie zadawane pytania które od niego usłyszymy, będą miały nam pomóc w lepszym poznaniu siebie, naszych naturalnych umiejętności i pozwolą nam na zrozumienie, w jaki sposób powinniśmy podejmować decyzje, aby mieć pewność, że będą one dla nas jak najlepsze.

Tak naprawdę coach ma nas naprowadzić na to, co znajduje się w nas, tak abyśmy jak najlepiej potrafili wykorzystać to, co zawsze się w nas znajdowało. Możliwości mamy tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że w wielu dziedzinach będziemy mogli zastosować umiejętności, które pomoże nam odkryć coach. Tylko musimy być szczerzy nie tylko w rozmowach z nim, ale przede wszystkim sami ze sobą.

News Reporter
Tutaj jest opis