Coraz częściej dochodzi do działań windykacyjnych
www.kosmetyk.net.pl adwokat warszawa prawo karne

Niestety coraz częściej dochodzi do sytuacji, że ktoś korzysta z jakiejś usługi, albo kupuje jakiś produkt, a następnie nie chce za to zapłacić. Oczywiście zdarzają się przypadki, że po prostu termin zapłaty ucieknie z głowy, ale niestety są one w mniejszości, bo w większości przypadków kontrahenci nie płacą z premedytacją, a jeszcze potrafią kłamać, że właśnie zrobili przelew, chociaż to nie miało miejsca. Na szczęście w walce o własne pieniądze nie jesteśmy sami, bo możemy skorzystać z pomocy specjalistów.

Jak to rozwiązać?

Jeżeli już od jakiegoś czasu czekamy na spłatę zadłużenia, a mimo obietnic nadal nie widzieliśmy naszych pieniędzy, to najwyższa pora, abyśmy sięgnęli po inne rozwiązanie. Możemy w takiej sytuacji zatrudnić firmę windykacyjną, która w odzyskiwaniu pieniędzy ma znacznie większe doświadczenie, możliwości i przede wszystkim może się skupić tylko na tym temacie, czego my zrobić nie możemy. Pracownicy takiej firmy windykacyjnej będą wysyłali monity z ponagleniami, będą wykonywali telefony, proponowali polubowne rozwiązanie sprawy, chociażby przez zwiększenie ilości rat i zmniejszenie ich kwoty. Jeśli to nie pomoże, mogą wystąpić na drogę sądową, a to oznacza, że wówczas zostanie przyznany dłużnikowi komornik, którego obowiązkiem będzie odzyskanie naszych pieniędzy. Co ważne, ma na to swoje sposoby i stopniowo może zwiększać formę nacisku na nieuczciwego dłużnika.

Zaczyna się delikatnie

Na początek mamy wyrok sądu, który nakazuje dłużnikowi oddanie naszych pieniędzy i informuje o nałożeniu komornika. Ten zaczyna sprawdzać czy dłużnik poza wykazywanymi dochodami, nie ma jeszcze jakichś innych źródeł zarobkowych, jak również zaczyna sprawdzać jakim majątkiem dysponuje dłużnik i czy jest w stanie z niego spłacić zadłużenie. Jeśli sam fakt przyznania komornika nic nie da, komornik przechodzi do dalszego działania. Może zablokować dłużnikowi część środków na koncie, które będą miały spłacić dług wobec nas. Jeśli dłużnik nie posiada takiej kwoty na koncie, to komornik zablokuje mu część wypłaty, po prostu dłużnik będzie otrzymywał część wynagrodzenia, a jego reszta będzie trafiała do nas. Jeśli i to nie pomoże, może się okazać, że komornik wystawi niektóre rzeczy z majątku dłużnika na licytację, co także będzie miało spłacić jego dług. Najważniejsze jest to, że w przypadku trafienia na nieuczciwego kontrahenta, nie jesteśmy z problemem sami. Możemy korzystać z pomocy ludzi, którzy w tym temacie mają spore doświadczenie.

News Reporter
Tutaj jest opis