Biedronka
Akcesoria

Biedronka to sieć sklepów, która należy do Jeronimo Martins Polska. Właścicielem tej spółki jest portugalskie Jeronimo Martins. Biedronka to najbardziej dochodowe sieci w spółce JMP. Przoduje również pod względem liczby sklepów w całej Polsce. Obecnie Biedronka może pochwalić się ponad 2600 sklepami.

To czyni ją największym pracodawcą na polskim terenie. Zatrudnienie w Biedronce znajduje około 55 tysięcy osób. Sieć należy do największych polskich podatników. W okresie od 1995 roku do 2013 roku, Jeronimo Martins Polska zainwestowała w naszym kraju ponad 8 miliardów złotych. Biedronka powoli odchodzi od modelu sieci dyskontowej.

Stopniowo poszerza swoją ofertę asortymentową, by zatrzeć granicę pomiędzy dyskontem a supermarketem. Sieć dynamicznie rozwija się od 1997 roku, kiedy to Jeronimo Martins odkupiło 210 Biedronek od Elektromisu. Twórcą samej Biedronki był właściciel Elektromisu, Mariusz Świtalski. Sieć sklepów Biedronka promuje się poprzez wyjątkowo niskie ceny. Takie ceny produktów możliwe są dzięki własnemu modelowi dystrybucji, który redukuje koszty związane z transportem, a dodatkowo zachowuje świeżość asortymentu.

News Reporter
Tutaj jest opis